Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2698
Творів: 51614
Рецензій: 96035

Наша кнопка

Код:



Рецензії

Ілюзії від Юрія Камаєва

(Рецензія на твір: Нездолане прокляття (друга редакція), автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© Академія, 25-05-2005
"Східної" фентезі дуже мало, добре, що Ви торкнулися цієї теми.

Тяжкувата мова для фентезі, особливо початок. Також Ви часто “записуєтеся”, наприклад, у реченні “Вона промовчала і сяйнула білозубою усмішкою, - Ларне, я знала, що ти повернешся” “Вона промовчала” зайве, і щодо уточнення усмішки “Ларне, я знала, що ти повернешся”, згадайте фентезійні тексти, подібні конструкції виписуються як “Ларне-я-знала-що-ти-повернешся”. Твір бідний на синоніми: тільки “Мертве місто” до перших зірочок зустрічається у тексті 4 рази.
Загальне враження таке: замість того, щоб описувати, Ви інформуєте. Описи чи не найскладніше у письменницькій майстерності. Є одна хороша вправа: читати поезію (бажано класичну) й відслідкувати як описи реалізуються через поетичні образи, така манера письма дозволяє зберігати в тексті необхідну динамічність.

Мотивація: 1. “Сухе клацання пострілу самостріла застало її зненацька” – як це? Адже до того Ви пишете, що вона була насторожена.
2. Незрозумілі причини згоди Ларна на подорож, Ви тільки натякнули на низ, але не прояснили.
3. Ще щодо героїні, Ви описуєте її як сувору, жорстку войовницю, і раптом: “Одна зрадлива сльозинка скотилася її щокою, вона змахнула її і стисла вуста”. Людина, що кидається у крайнощі, психічно неврівноважена, або жорстока й підступна, сармійка (поганою вмотивованістю дій) скидається на першу.
4. Сармійка заспокоює Ларна щодо ілюзій Міста – але ж він маг?!
5. “Він не розумів, як вона бачила приховані небезпеки, але все ж вони дійшли до наступних дверей” у чому логіка, адже запалено смолоскип, а Ви, очевидно, про це забули, зважаючи на подальшу фразу: “Сармійко, запали смолоскипи”.
6. Занадто легкий шлях до “гробниці” (з тексту) – все що потрібно: вправний воїн і маг. Мене одразу насторожило, що сармійка знає як звуть Ларна, але з його реакцій я зрозуміла, що вони познайомилися, але автор нам “забув” про це сказати, а виходить, що його шукали спеціально і сармійка залишила цю тему відкритою: “Ларне, ти мабуть тепер здогадався, що наша зустріч була невипадкова. До когось з творителів я не могла звернутися з ПЕВНИХ ПРИЧИН.”
7. Як побажання: може замість подорожі сармійки до склепу трохи дати інформації про творителів, бо з’являються у Вас вони, як у ілюзіоніста – опсь!
8. Ви не вказуєте на те, що сармійці та кидані вороги, навпаки, говорите, що вони союзники.

Деталі: “музика, що в ранковій тиші настроював кобзу” – Ваш світ східний і кобза?

Фентезі – це тяжке випробовування для письменника і я бажаю Вам витримати його з честю
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.039175033569336 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати