Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2685
Творів: 50988
Рецензій: 95733

Наша кнопка

Код:



Рецензії

рецензія на замовлення: позитивна

(Рецензія на твір: Ти, автор: Ковальчук Вова)

© михайло карасьов, 26-05-2013
Вірш «Ти» створений не лише професійно, але й талановито. Автору вдалося надати йому об’ємності, ефекту музичного твору у форматі стерео. Перша тема, яка звучить у вірші – це місто, змальоване то раєм, то пеклом, в залежності від стану героя. Друга тема – кохання. Автор через сни, які снилися, чи могли приснитися, зображує чоловіка з непростою долею. Рядок про відірвані ноги і калаш у руках засвідчують це краще, аніж списані сторінки біографії. Те, що герой воює проти японців чи корейців, залишає поле для роздумів: а, може, весь цей сон – плід фантазії підлітка? А, може, це автор користується своїм даром провидіння і передбачає участь героя в третій світовій? Однак, в будь якому випадку герой виходить мужнім і трагічним, нагадуючи чимось Роберта Джордана із фінальних глав роману Хемнгуея «По кому б’є дзвін». Дівчина, в яку закоханий герой, натомість ніжна і вразлива. Автор, кажучи, що вона не могла приснитися сама собі, тим самим показує її душу. Душа її – той хлопчик, якому байдуже, раєм є його місто, чи пеклом, він хоче до мами, його оголене серце болить від дотиків світу. Цікаво, що читач ідентифікує цього хлопчика спочатку з коханою героя, а згодом і з ним самим. Тепер двоє самотніх людей шукають спасіння в байдужому до них місті. Обидві теми об’єднуються, зливаються в могутній потік, де наші герої знаходять порятунок один в одному, в любові.
Як бачимо, висока тема кохання потужно втілена стратегічно. Але можна говорити і про вдалі тактичні знахідки. Це стосується характеристики героїв, про що говорилося попереду. Вміло прилаштовані чортики одним штрихом передають геройський запій ( в смислі, що запив Герой вірша). Це ж стосується і асоціацій, які викликають окремі рядки, роблячи слово об’ємним. Як приклад, візьмемо фразу: «Тролейбуси, котрі втішать краще, чим мати» – себто, заколишуть. Або автомобілі й собаки, котрі полюють на беззахисну людину у місті, тим самим одночасно характеризуючи місто і передаючи тривожний стан героя, якому весь світ здається ворогом.
Нарешті, ритм цього верлібру органічно доповнює текст, підсилює почуття тривоги і безнадії, від яких рятує, як було уже нами сказано, тільки любов. Слід визнати, що й піднятою проблемою, і засобами її втілення вірш «Ти» на сьогодні є одним з кращих на сторінках нашого сайту.


  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.81504702568054 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Історія Європи. Український погляд
Кожен з нас має знати історію власного народу. Бо історія – це його посвідка на проживання на рідній …
Погляд на світ через призму пародії.
«Прометей поміж грудей» – тільки ця провокативна назва збірки чого варта! І це не натяк, це те, про …
День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …