Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ
AlmaNAH


Наша статистика

Авторів: 2615
Творів: 47666
Рецензій: 92534

Наша кнопка

Код:Рецензії

І все?

(Рецензія на твір: Ніхто не сміє..., автор: Камаєв Юрій Статус: *Історик*)

© Діма Княжич, 01-12-2009
Зустрілися двоє колишніх сусідів, згадали минуле, випили чарку, до них нагрянули поліцаї, все вимели, а ті двоє за поліцаями слідом і застрелили їх? Малувато як для оповідання, ІМХО.

"Старий похитав головою – добра рука у вас, пане директоре" - репліку після тире слід взяти в лапки, аби було ясно, що це пряма мова.

"де тепер дістанеш той керосин" - керосин чи гас?

"Господи, які ж вони схожі із совіцькими" - надто довільне порівняння. Ви читали радянські газети тих часів (не кажу вже про німецькі)?

"сонце виграє на мідних трубах духового оркестру, що грає Інтернаціонал" - краще "виконує Інтернаціонал", а то "сонце виграє... оркестр грає"...

"із кубиками на петлицях" - завжди казали "У петлицях"

"віроломно" - підступно

"Та я вже не й не директор" - одне "не" зайве.

"А мені ще довелося. Під Києвом потрапили у оточення" - крапка недоречна.

"цілий Південно-Західний фронт згинув через тих нездар" - яких саме нездар? Якщо "тих" - потрібне уточнення.

"тисячі танків та гармат німцю залишили" - в перші три тижні війни німці розбомбили з повтіря 3,5 тис. літаків, 6 тис. танків, понад 20 тис. гармат і мінометів, понад 2/3 гвинтівок, 80% кулеметів. Гармтаи були на вагу золота, так що ніхто тисячі гармат не залишав.

"А солдати … Не хотіли вони воювати…" - Угу. А сто тисяч німців під час оборони Києва протягом липня-вересня, мабуть, марсіани вколошкали? А кинули зброю не тому, що хотіли воювати, а тому, що не було чим. Тил не був підготовлений, постачання боєприпасами і провізією не було забезпечене, та й взагалі Сталін готувався до війни з Британією, тобто до війни наступальної. Але факт є факт - оборона Києва і Смоленська скувала значні сили ворога, уповільнивши його просування вглиб.

"Що мусив вужем вночі проповзати поміж німецьких чобіт через дурноверхих червоних генералів?" - і хто ж у нас дурноверхі генерали? Кирпоніс, командувач оброною Києва?

"Подумати - вчитель ботаніки із пістолетом. Куди світ котиться?" - Еге ж. І не згадати, що війна йде. Як казав один з героїв Гончара: "І Лев Толстой би за гвинтівк взявся".

"Спалив тоді свій мундир поручника царської армії" - важко уявляю собі офіцера, що спалює бойовий мундир. Якою б осоружною не була служба в царській армії, але мундири офіцери берегли, навіть ті, що перейшли до Червоної армії - ховали, зберігали старорежимні мундири, нагороди, хрести георгіївські. Та й до поручика дослужитись не так легко.

Від слів "Відчиняйте, поліція" - починається суцільна чехарда з прямою і непрямою мовою.

Дивно, чому поліцаї не зауважили, що Тимофій був у форма "совіцького лейтенанта"? Їх це мало б насторожити.

Фляжка горілки протягом оповідання перетворюється на пляшку :)

Ну і малувато, як я вже казав. Простенько.

Простенько, але гарно. Мені сподобалося. А з автором рецензії погоджуюсь лиш в одному: хочеться продовження.

© Роман, 23-12-2009

ліньки було довго шукати :) ну ось, якщо хочете:

После четырех дней непрерывного отказа разрешить отступление, маршал Тимошенко разрешил генералу Кирпоносу отводить войска. Пробились на восток 15 тысяч, более полумиллиона попали в плен. В течение 24 часов Киев пал. Кирпонос приказал прорываться. Большие и малые группы начали прорываться на восток. Кирпонос попал в засаду 20 сентября и погиб. К этому времени огромная масса советских войск была лишена общей координации, у нее уже не было горючего, необходимых боеприпасов, общего планирования на случай создания бреши. С последними патронами шла пехота в контратаки, чтобы лечь навеки в украинских полях — германская артиллерия твердо знала свои цели. После пяти дней массового уничтожения немцы начали брать пленных. Их было ни много ни мало шестьсот пятьдесят пять тысяч — треть боевой силы Красной Армии в начале войны. 19 сентября немцы вошли в город — «мать городов русских». Берлин объявил, что с начала Восточной кампании германская армия потеряла только 86 тысяч убитыми.

Под Киевом замолкли последние выстрелы. На запад потянулись несчитанные эшелоны вагонов из-под скота, переполненных советскими военнопленными. Потери Красной Армии после начала войны были неслыханными. По оценкам ОКВ она к концу сентября потеряла два с половиной миллиона человек, 18 тысяч танков, 22 тысячи орудий, 14 тысяч самолетов. Такую оценку сделала германская разведка. Но она же, несколькими месяцами ранее именно такими (или меньшими) цифрами оценивала совокупную мощь Советского Союза. На чем же держалась его мощь после потрясающих поражений? В любом случае, считали немцы, еще одно такое поражение, и у русских просто не будет солдат.


Уткин А. И. Вторая мировая война. — М.: Алгоритм, 2002

Попри відмінності, дуже подібна тональністьта риторика, навішування ярликів, застосування ідеологічних штампів, маніпуляція фактами та відверта брехня, що дуже сильно відрізнялося, напр, від польської довоєнної періодики.

У ЧА служило офіцерів царської армії чи не більше ніж в білій, в т.ч. і генштабівські генерали. Їм це згадали в кінці 30-х, під час чисток армії у різних справах по контрреволюційних та шпигунських організаціях. Білі свого часу теж не дуже церемонилися із тими офіцерами, котрі не пішли до них, ізменніків присяги. Багато хто не те що мундири, а навіть і свої фото у мундирах палив.
Зацитую сам себе:
Тут у двері загрюкали, зайшовся злим гавкотом старий Рябко.
Басюк накинув на плечі господаревого кожуха і опустив автомата під стіл, тримаючи палець на курку.

Наче б то все гаразд - горілку пив у мундирі, постукали - накинув кожуха. :)

Та ну, керосин вжитий у внутрішньому монолозі, це думки персонажа, а не авторська мова :).

© Камаєв Юрій Статус: *Історик*, 05-12-2009

Кгм… Пане Камаєв, якби Ви були істориком, і при цьому послалися на Вікіпедію – то Вас би просто засміяли. Оскільки Ви не історик, але прозу все ж пишете історичну, то раджу все-таки читати щось серйозніше за Вікіпедію. Якщо вже йдеться про оборону Києва – раджу переглянути матеріали Віктора Юхимовича Короля, одного з найкрупніших в Україні фахівців з історії Другої світової війни.

Окупаційні газети я, зізнатися, не читав (я і сучасні не читаю), але, знаючи ключові відмінності між сталінським і гітлерівським режимами, дуже сумніваюсь, що преса може бути подібною. В загальних рисах – можливо, але не в усьому. Щодо розбіжностей між цими двома режимами – радив би, коли знайдете, прочитати книгу пітерського автора Антона Первушина "Оккультные тайны НКВД и СС". Хоча книга присвячена окультизму на службі двох тоталітарних режимів, вона водночас ілюструє спільне і відмінне цих режимів.

До лав Червоної гвардії, а потім і армії перейшло чимало офіцерів, особливо молодших – прапорщиків, підпоручиків тощо. Які ретельно зберігали свої мундири, георгіївські хрести та інші відзнаки старого режиму. Це тільки в пісні Талькова "река приняла ордена и кресты".

Тимофій у своїй покинутій нетопленій хаті сидів просто в гімнастерці, а коли пішов до сусідової – накинув кожух, і вже в нього в хаті так і пив горілку в кожусі? Нелогічно.

"Суміш бензину та олії безбожно кіптила - де тепер дістанеш той керосин?" – це непряма мова. І "коптила" пишеться через "о".

Так що ж власне здивувало? Наявність пістолета взагалі, чи саме в учителя ботаніки? Бо за наведеною мною цитатою швидше друге.

© Діма Княжич, 04-12-2009

Поражение под Киевом стало тяжелым ударом для Красной Армии. На 1 сентября в составе Юго-Западного фронта, без фронтовых резервов, запасных частей и тылов, насчитывалось 752—760 тыс. человек, 3923 орудия и миномета, 114 танков и 167 боевых самолетов. К моменту окружения в котле оказались 452,7 тыс. человек, 2642 орудия, 1225 минометов, 64 танка. По немецким данным под Киевом к 24 сентября было взято в плен 665 тыс. человек. По данным, опубликованным в 1993 Генеральным штабом Вооруженных Сил РФ, советские потери составили свыше 700 тыс. человек, из них 627,8 тыс. безвозвратно. Это самые крупные потери, когда-либо понесённые в одном сражении, за всю историю войн

( http://ru.wikipedia.org/wiki/Киевская_операция_(1941) )

Звиняйте, мабуть ті що керували операцією з радянського боку - не геніальні полководці. Погугліть і знайдете чисельність та озброєння німецького угрупування.

Так, я читав газети окупаційних часів. Якщо замінити великого вождя всіх народів тов.Сталіна на велкикого фюрера німецького народу Адольфа Гітлера а азіятсько-більшовицькі орди на фашистські та ще кількох пропагандистських штампів- буде один в один, стилістика дуже схожа.

Авжеж, берегли мундири, щоб потім потрапити у заручники із числа експлуататорських класів, котрих розстрілювали при будь-якій диверсії чи теракті, а то й просто просто щоб не потрапити під гарячу руку якогось особого отдєла ЧА або ЧК. (як було, напр, в Києві коли туди ввійшли війська Муравйова за кілька днів розстріляли близько трьох тисяч офіцерів).

Тимофій перед тим як вони зайшли накинув поверх кітеля кожуха..
У прямій мові допускається керосин.
Віроломно - агітаційний штамп.
Німці розстрілювали за знайдені в хаті кілька набоїв, не те що пістолет, тому здивування цілком резонне.

За конструктив дякую.

Кам.Ю


© Камаєв Юрій Статус: *Історик*, 01-12-2009

  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.68211388587952 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …
Графічний роман “Серед овець”
Графічний роман Корешкова Олександра «Серед овець», можна було б сміливо віднести до антиутопії, як …
Добірка художньої літератури козацької доби
Друзі! В інтернет-крамниці “Онлайн Криївка” представлена цікава добірка художньої літератури …