Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2685
Творів: 51031
Рецензій: 95775

Наша кнопка

Код:



Рецензії

аналіз

(Рецензія на твір: Інженер, автор: Андрій)

© Олексій Тимошенко, 24-10-2006
В оповіданні зображується певний епізод із життя Інженера, типового пострадянського номосоветікус із набмірною схильністю до міркуваннь та не здатного до активних дій в своєму житті.

Така людина не здатна до адаптаціїї в ринкових умовах і може розраховувати лише на роль виконавця та є залежною як від інших людей так і від ситуацій в цілому.
Він може образити жінку, вказавши на надмірну вагу і недоліки фігури. Це мабуть одне з найнеприємниших речей якими можна образити жінку. Інженер це робить.

Отже, ми маємо безхребетного, нездатного на певний крок спеціаліста в життєвих питаннях. Враховуючи, що автор назвав оповідання "Інженер" мабуть це і він і хотів передати. Можна сказати, що це вдалося. Однак в творі є декілька речей на які можна звернути увагу. Скажімо, дивний виходить інженер,у якого в кутку припадають пелюкою штанга,експандер та іще щось. Так, пилюкою то вони припали, але щоб зібрати таку колекцію залізяк,треба мати хоча якесь бажання змінюватись,чогось досягати. Навряд чи в Інженера воно було,це бажання.

Далі. Занадто вже розумецький виходить у нас Інженер. Розбирається у всій прошарках будденості як Альфред Щюц (австійський вчений засновник феноменологічної соціології) .Можна припустити звичайно, що так воно і було. Філософія як хобі. З гантелями в кутку.Може бути і таке. ПРоте мені здається,що в пролозі автор був занадто суб.єктивний,можна зменшити це "псевдонаукове" навантаження на читача, зробити пролог більш літературним,менш психологізованим. Просто дуже вже видно,що автор певною мірою є причетним до гуманітарних дисциплін. Геть від суб.єктивності!
В розгортанні подій в творі не вистачило яскравого очікуваного, або навпаки, фіналу. Де кінцівка? Просто можна було оповідання зробити меншим за обсягом,принаймні пролог треба точно скоротити.
В силу неопрацювання із знаками пунктуації,деяки речення важко сприймалися.
Ну, і, нарешті:
- в юридичному сенсі жінка є дружиною. Дружина судді, яку охмуляв Партос,для судді була не жінкою (от для Партоса була!), то ж можна про це не говорити;
- небо краще все-таки не спостерігати, а, наприклад,милуватися їм,або просто дивитися на нього;
- герой не збирається "остаточно псувати собі нерви" через жінку, але трішки раніше зазначає,що з нервами в нього все гаразд, краще говорити про надмірне хвилювання,або збудження.
Не дивлячись не деяки вищеперераховані моменти,читати твір було цікаво, чекав, щоправда іншої розвязки.

Щиро, Олексій Тимошенко.
Р.С. Виникли наступні думки раптом. Для кращої композиції можливо є сенс трішки поміняти епізоди. Наприклад, сварку із жінкою слід перенести на кінець,зробити її фінальною сценою. Ось тоді буде і роз'язка відповідна і більшою мірою буде розкриватись ідея. Таким химерним подвигом, Кроком, буде закінчено цю історію. Бо по емоційному насиченню ця сцена виділяється,після неї - спад.
  Додати свій відгук!
 
CAPTCHA:
(антиспам, введіть три ЧОРНІ літери)
captcha image
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 1.0281388759613 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Історія Європи. Український погляд
Кожен з нас має знати історію власного народу. Бо історія – це його посвідка на проживання на рідній …
Погляд на світ через призму пародії.
«Прометей поміж грудей» – тільки ця провокативна назва збірки чого варта! І це не натяк, це те, про …
День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …