Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ
AlmaNAH


Наша статистика

Авторів: 2613
Творів: 47588
Рецензій: 92435

Наша кнопка

Код:Художні твори Проза Фантастика

Діалоги з Мумією. Діалоги 24

© Алла Марковська, 28-09-2019
Діалог двадцять четвертий

- Пробач, Бен, я забув тебе повідомити, - тихо сказав Мішель.
- Про що? - запитав Удав. Він все ще дивився на дірку у стіні, розмірковуючи над тим що сталося.
- Форма черепа об'єкта не як у людини, а скоріше як у кота. Щелепи звірині, заходять глибше під черепну коробку, тому підборіддя гостре, - повідомив біолог.
- Не побачивши, як він перетворюється на звіра, я все одно сумнівався, що таке можливо, - відповів Удав, і запитав у Кларка, - як ви думаєте, докторе Пречет, куди побіжить наш, неочікувано, чотирилапих друг?
- Наверх, містере Смітт, припускаю що, на поверхню. Сподіваюся, він не зламає шию доктору Ренлі.
- Рятувати, чи не рятувати ідіота? Втім, хто може протистояти чудовиську, - байдужим голосом говорив містер Смітт.
- І Халка у нас немає, - посміхався Кларк.
- Що? - не зрозумів Удав, згадав, який фільм дивився Мумія, - Так, Халка немає, є монстр, і я не знаю, що робити.
У кімнату спостереження надходили повідомлення. За наказом Удава його солдати в бій з об'єктом не вступали, їх завданням було - захищати цивільних і доповідати про усе що відбувається. Монітори, приєднані до загальної системи спостереження, передавали зображення рівнів.
- Американці намагаються витравити його сльозогінним газом із вентиляційних шахт. Як він там взагалі переміщається? - доповідав солдат. Кожен з озброєної охорони був забезпечений засобом зв'язку із серії новітніх розробок, які використовувалися поки тільки у армії Європейського Союзу.
- Виводьте персонал, - наказував Удав. І до Кларка, - доктор Ренлі ще усіх потравить. На Мумію цей газ точно не вплине. Кларк, не мовчіть, що буде робити ваш друг?
- Йти на поверхню, це все, що я знаю, - Кларк намагався почути Апсу, але той був зайнятий, якщо вірити відчуттям, пробивався до ліфта.
До кімнати повернувся Ловрашов, мабуть, у коридорах, де вже плавав сльозогінний (або навіть нервово паралітичний) газ, і свистіли мармурові кулі, йому стало незатишно. Ловрашов з дурним коротким сміхом розповів:
- Він не дракон, ваш об'єкт. Він став котом. Трохи більше звичайного домашнього. Я сам бачив.
- Може це у вас галюцинації були, газу надихались, - сердито сказав Удав. - Спочатку дракон, потім величезний сірий звір, тепер - кіт. Хоча після демонстрації крил, та метаморфоз з кігтями немає чому дивуватися.
- Об'єкт захопив у заручники доктора Ренлі і затягнув його у ліфт, - надійшло повідомлення.
- Даремно Ральф вийшов з цієї кімнати, - буркотів Ловрашов.
- Кларк, він знищить ліфт? - занепокоївся Удав. Звичайно, на базі було три ліфтових шахти, але втрата навіть одного ліфта лякала.
- Ні, він нам не зашкодить, - впевнено відповів психолог, бо так відчував.
- Американці поїхали наверх вантажним ліфтом, вони захопили у заручники професора Кенінгтона, - повідомив солдат, і додав, - Ми будемо намагатися забрати вченого у американців.
- Навіщо він грається у війну? Хіба ці солдати йому супротивники? - сердився і дивувався Удав. - А ті ідіоти вже захопили Кенінгтона. Це може вплинути на Апсу? Мабуть, може.
Ловрашов знову коротко заміявся і відповів:
- Доктор Ренлі отримав нову підказку. Тим порошком із саркофага, у який перетворився метал, обробили шоломи і бронежилети американців. Мабуть, він заважає йому чаклувати.
- Криптоніт для нашого містера бога, - втомлено погодився Удав.
- Але він і так успішно йде до своєї, невідомої нам мети. Ренлі ризикує, - невролог беззвучно розсміявся. Удав різко встав:
- Кларк, їдемо наверх.
- Я б на вашому місці не ризикував, нехай солдати розбираються з цією інопланетної загрозою, - порадив Ловрашов.
- А ви продовжуйте спостереження, - відповів Удав, тицьнув у руки Кларка протигаз, - знаєш, як його одягати?

Коридори, ще нещодавно стерильно білі, зараз були у дірках від куль, у кіптяві, і досить загазовані. Містер Смітт і Кларк до ліфта до ліфта добиралася наосліп. Товстенні, як двері банківського сейфа, двері у відсіки були відчинені. Ліфт працював. Завила протипожежна сигналізація. Удав був злий та пригнічений, немов це поранили його, а не його базу.
Кларку здавалося, що швидкісний ліфт повзе дуже повільно.
- Ми на поверхні з боку гаражів, працівників бази евакуюють. Всім повідомили про витік газу. Доктор Ренлі живий, об'єкт зберігає людську форму. Американський полковник загрожує застрелити доктора Кенінгтона, - повідомляв солдат женевської групи.
Ліфт зупинився. Кларк і Удав вбігли у величезне приміщення гаража.
Американський полковник вистрілив у ногу Олроя.
Апсу відкинув від себе доктора Ренлі. Мабуть, він і справді збирався здатися, щоб врятувати заручника. Але зауважив, що крові з рани Олроя занадто багато. Лінгвіст впав, безпорадно, здивовано озираючись на всі боки, ніби не розумів, що відбувається. Намагався закрити руками рану на нозі, але кров продовжувала литися. Апсу зреагував швидше за інших, наказав покликати лікаря, підбіг до лінгвіста. Удав теж вимагав лікаря, але цивільних евакуювали, а телефон Мішеля не відповідав.
Доктор Ренлі лежав без свідомості. Солдати зони п'ятдесят одна підхопили вченого, понесли до своїх машин. Полковник вимагав, щоб Апсу здався.
- Та пішов ти, - сердито кинув Апсу полковнику, додав незнайоме слово, яке здавалося закляттям, і сказано було емоційно, мабуть, таки то була лайка, - Бдзик. Влучний стрілець...
Полковник розгубився, мабуть не звик, щоб його посилали. Апсу присів поруч з Олроем, змахнув рукою, кігті витягнулися на сантиметрів п'ять. Їх на мить охопив вогонь. Апсу розкрив рану, швидко витяг кулю, відкинув її, і стягнув краї рани пальцями. Рана на тілі вченого затягнулася вмить. Немов процес звичайної регенерації прискорили у тисячу разів.
Кларк присів поруч, не знав чим допомогти. Зняв піджак, підклав під голову лінгвіста. Удав додзвонився до медиків бази.
- Він втратив багато крові, я тут і зараз слабкий, щоб відновити її, переливання потрібне, - повідомив Апсу Кларку, простягнув йому руку, - Прощавай, ти був хорошим другом.
Кларк розгублено потис холодну руку Мумії, прошепотів зі злістю:
- Ні, ми не дозволимо їм забрати тебе.
Мумія посміхнувся наївною юнацької посмішкою, підвівся. Його оточили солдати бази п'ятдесят один, полковник сам застебнув на його руках кайдани.
Отямився доктор Ренлі, підійшов до Апсу, зі злістю дивився на нього, процідив крізь зуби:
- Нічого, щеня, ще поквитаємося, ти тепер у моїх руках.
Апсу вишкірив довгі гострі ікла. І Ренлі відсахнувся, сховався за своїх солдатів.
Полковник, з їдкою усмішкою спостерігав за цією сценою, вказав Апсу на машину із затемненим склом, важку, приосадкувату, броньовану. Два солдати підхопили Мумію під лікті і заштовхали у салон хаммера.
Інші американці тримали під прицілом групу женевських солдат, Кларка та Удава
Доктор Ренлі не ризикнув їхати з Мумією у одній машині.
- Ми будемо на це лише дивитися! - обурився Кларк.
- Нас застрелять, докторе Пречет, - втомлено відповів Удав.
Кларк хотів було бігти до машини, але солдати женевської бази, підкоряючись німому наказом Удава, перехопили шаленого психолога.
Машини американців виїхали з гаража бази коллайдера.
Кларк в кінці кінців вирвався з рук солдат, пробіг кілька метрів слідом за хамерами, усвідомив, що бігти за машинами нерозумно. Зупинився, важко дихаючи:
- Виродки, всі виродки! Додому! До біса, все! Я повертаюся додому. Жалюгідні боягузи!
Удав підійшов до Кларка, простягнув йому планшет, на якому транслювалося те що знімала зовнішня камера спостереження:
- Я теж вмію іноді читати думки, докторе Пречет, - посміхнувся Бен Смітт.
На екрані  чітко було видно, як машина, у якій везли Апсу, вибухнула пилом. Солдати і водій сиділи на дорозі, водій - з кермом у руках. З хмари пилу вилетів чорний дракон. Справжній дракон. Він злетів у небо, на величезних крилах. І перетворився на хмару світлячків, що повільно розтанули у небі.
Кларк посміхнувся, зовсім чомусь не здивувався:
- Гарно.
- Ходімо, докторе Пречет. Вам дійсно пора додому. Скоро ви побачите дружину і доньку, - сказав Удав.
Прибігли медики, поклали старого Олроя на ноші. Олрой відкрив очі, ошелешено дивився навколо, побачив Кларка:
- Вони забрали нашого малого фантазера?
- Ні, фантазер повернувся додому, - посміхнувся Кларк, - тепер і нам пора по домівках. А вам ще відновити сили, хоча ви не зможете хвалитися бойовим шрамом.
- Це чому ж? - обурився той.
- Фантазер вам його не залишив.
Олрой з подивом торкнувся своєї ноги, пожартував:
- От шкода.

У ліфті, коли Кларк та Удав поверталися вниз, психолог наважився запитати:
- Якщо доктор Ренлі працює на ангелів, на кого працювали ми?
- На тих, хто намагається зробити так щоб чужинці не отримали повної влади над полігоном, - відповів Удав, і додав, - але ви ж розумієте, що не можете нікому цього розповісти?
- Так, я розумію. Як і те що мені ніхто не повірить. Психолог який збожеволів клієнтам не потрібен, - погодився Кларк, але не міг вгамувати цікавість, - а ніберійці?
- Ніберійці також різні, - Удав не наважився дати точну відповідь.
- Отже окупанти не вигадка Мумії, - перепитував психолог, - дивно усвідомлювати, те що я нічого не знаю про планету, на якій живу.

Кінець першої частини, 2018 р, Львів

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)

не сподобалось
сподобалось
дуже сподобалоськількість оцінок — 2

Рецензії на цей твір

[ Без назви ]

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© ВЛАДИСЛАВА, 04-10-2019

[ Без назви ]

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© Вікторія Штепура, 04-10-2019
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 0.87689900398254 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …
Графічний роман “Серед овець”
Графічний роман Корешкова Олександра «Серед овець», можна було б сміливо віднести до антиутопії, як …
Добірка художньої літератури козацької доби
Друзі! В інтернет-крамниці “Онлайн Криївка” представлена цікава добірка художньої літератури …