Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2683
Творів: 50955
Рецензій: 95697

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 38960, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '54.175.70.29')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза роздум

УКРАЇНА В СУЧАСНОМУ СВІТІ

© Аркадій Квітень, 09-07-2014
   По своїй суті всі держави є антагоністами поміж собою і це означає, що вони перебувають в повсякчасному конфлікті заради свого виживання та захисту спільних національних інтересів. Цей процес є природнім і нескінченним. Глобальні (великі) конфлікти, як правило, виникають в політичних відносинах між домінуючими і малими державами. А так як політика є невід’ємною частиною економіки, то боротьба за сфери впливу, чи так звані інтереси, що пов’язані з цим, та конфлікти, які при цьому виникають, ніколи не закінчуються, вони лише перетікають з однієї фази в іншу, так, ніби пульсуючи, від локальних конфліктів до колективної втрати здорового глузду і навпаки. А втрата здорового глузду, це, не що інше, як продовження політики, але зі зброєю в руках.
   Отже захист спільних національних інтересів однієї держави по відношенню до іншої і є тією критичною масою, що в політиці зветься антагонізм. Для підвищення своєї життєздатності народи (нації) створили і продовжують створювати держави за національною ознакою в першу чергу, що являється як формою захисту своєї ідентичності, так і для по давлення інтересів інших націй, заради свого існування, не зважаючи в яких формах це може бути виражено. Якщо народ держави багатонаціональний,  з федеративним устроєм суспільства, де кожна нація, що проживає компактно має свою рідну мову і територію з юридично визнаними адміністративними кордонами, котрі виникли в результаті історичної суспільно-політичної формації та під впливом об’єктивного пасіонарного руху (національного відродження) мають право на самовизначення. Розподіл унітарної держави на федерацію є не що іншим, як технологія другої держави, або групи держав, розширити свої сфери впливу політичним або військовим шляхом, заради своїх антагоністичних інтересів по принципу: «Розділяй і володарюй».
   В сучасному суспільстві, держави, заради все тих же спільних національних інтересів, як по ідеології розвитку соціуму (побудови соціально-політичних відносин) так і економічних стосунків, утворюють глобалізовані об’єднання і не лише по територіальному признаку. В наш час особливо чітко проглядаються такі об’єднання по енергетичному признаку, розділяючи світ на поставщиків енергоресурсів і їх споживачів, це і є вочевидь штучно сформована двуполярність людської цивілізації. Добре це чи ні, має бути досліджено майбутніми поколіннями, але зараз, при такому розкладі міжнародних відносин кожна держава, заради свого виживання, має твердо визначитися: З ким вона в цьому глобалізованому суспільстві?
   При нейтральному статусі (неприєднання) така держава буде рано, чи пізно затиснута між сферами впливу двуполярного світу, що приведе до нестабільності, як політичної так і економічної, та локальних військових конфліктів, що яскраво проявилося зараз на півдні та сході України. Вживаний термін «багатовекторність» це теж ще одна спроба розірвати країну на частини з метою подальшого її поглинання більш мілітаризованою країною, або об’єднанням таких країн. Свій остаточний вибір має зробити домінуюча нація держави спираючись на способи і методи побудови демократичного суспільства.    
                      

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)

не сподобалось
сподобалось
дуже сподобалось



кількість оцінок — 3

Рецензії на цей твір

[ Без назви ]

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© Михайло Нечитайло, 10-07-2014

[ Без назви ]

На цю рецензію користувачі залишили 1 відгуків
© ВЛАДИСЛАВА, 09-07-2014
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 2.5706880092621 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Історія Європи. Український погляд
Кожен з нас має знати історію власного народу. Бо історія – це його посвідка на проживання на рідній …
Погляд на світ через призму пародії.
«Прометей поміж грудей» – тільки ця провокативна назва збірки чого варта! І це не натяк, це те, про …
День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …