Українська банерна мережа

Украинская Баннерная Сеть
 
 

Жанри

Гоголівський ФОРУМ




AlmaNAH






Наша статистика

Авторів: 2685
Творів: 51029
Рецензій: 95768

Наша кнопка

Код:



Ошибка при запросе:

INSERT INTO `stat_hits` VALUES(NULL, 27785, 0, UNIX_TIMESTAMP(), '3.135.202.224')

Ответ MySQL:
144 Table './gak@002ecom@002eua_prod/stat_hits' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Художні твори Проза для душі

«А чи існують у житті дрібниці?»

© Тетяна Рубінська, 08-02-2011
Мадей Анджей. Добре, що Ти є: Зі щоденника місіонера. – Львів: Свічадо. 2010. – 128 с.
     "Ніхто тебе не любить, нікому ти не потрібен, ні в чому немає сенсу, твоє життя - випадковість, тебе чекає смерть, якщо хочеш бути щасливим, роби, що хочеш». Хто з нас не чув цих слів у голові чи серці? Хто бодай раз не сумнівався, що він один  на цьому світі, самотній і покинутий. Хто бодай раз не боявся і не впадав у затяжну депресію. Чомусь не звучить у нашій голові постійне: «Тебе люблять, ти потрібен, усе має сенс, твоє життя – унікальність, тебе чекає життя, якщо хочеш бути щасливим, то будь». А не звучить тому, що ми не дозволяємо Богові любити себе. Ми замикаємо почуття, стаємо відлюдниками у долині сліз, забуваю, що поруч нас є інші люди. Часто такими болючими бувають слова: «Я так сумую», чи «я тебе люблю», чи «як добре, що Ти є».
      Книга Анджея Мадея «Добре, що Ти є» насправді вразила. Давно я так захоплено не підстрибувала на стільці і не вигукувала слова захоплення. Найперше хочеться сказати, що книга у подарунковому виданні. Глянцевий папір, вишукані фото, професійне оформлення. Але найцінніше, що така книга може бути цінним подарунком, щоб говорити про те, що  ми так часто боїмося сказати. З кожною сторінкою таке приємне занурення у океан любові.  Добре знати, що тебе люблять. Тоді відкриваєшся назустріч. «У третьому тисячолітті необхідно, щоб людина більше вдивлялась в саму себе». Направду ми освічені, зайняті, постійно поспішаємо, не помічаємо дрібниць. «А чи існують у житті дрібниці ?» Чого такого за «дрібницями» нам не видно, що так часто ми не помічаємо життя. Відніміть їх від свого життя і отримаєте нуль. Бо кожен крок, кожна мандаринка, кожні обійми, кожне слово, кожна квіточка, кожна дорога неймовірно важливі. Важливим є Всесвіт. Наша постійне занепокоєння втомлює. «Бог не є творцем страху…Бог може тільки любити».
       Автор сповнив книгу короткими словами.  Часом з Біблії, часом з розповідей людей, часто з історій святих. Коли маленьку дівчинку запитали : «Навіщо  Бог нас створив?», то вона відповіла: «Щоб тішитися нами». Чи часто ми тішимося? Чи часто у житті живемо? Чи спиняємося, щоб любити? «Люблячи, людина проголошує самого Бога». А кого проголошуєш ти?
      Задумуватися душею. А тоді з першим болем стає лячно. Ми не віримо. Ми ховаємося за розумом і логікою. «Розум освітлюється вірою, а віра - натхнення для розуму». Ми не виживемо одними фактами. Одна з причин нашого щоденного атеїзму є такі слова:  «Занадто велика любов, аби в неї вірити. Надто вона прекрасна, щоб бути правдою, занадто великий дар, аби його прийняти». Якщо шукати причини – то знаходитимемо. Нам буде надто пісно у буденності. Якщо шукатимемо любові – кожен день знаходитимемо.  Кожен день може бути святом. Кожен день у нас новий. Кожна людина у ньому важлива. Ми часто приймаємо участь у перегонах за головний приз, аби завоювати світ. «Світ належить тому, хто більше полюбить і доведе світові цю любов». Наша любов потрібна насамперед нам, щоб бути людьми.  «Любити – це відчувати радість людської присутності». Якщо ми не віримо в Бога, то Бог вірить в нас.
       Знаєте, найболючішою моєю темою є час. Я постійно не встигаю. Поспішаю, щоб запізнитися. Я у постійному виснаженні, не дозволяю собі навіть насолодитися ранішньою кавою від коханого чоловіка. Часто чую від інших і від себе: «У мене немає часу».  Але ж це єдине, що у мене є постійно. То чому я кажу неправду? Чому скільки всього не встигаю? Автор дає відповідь: «У молодості я нарікав на брак часу, зараз бачу, що багато часу змарнував». А може потрібно жити тут і тепер. Може, потрібно робити все з любов’ю. «Час – це любов».

Написати рецензію

Рекомендувати іншим
Оцінити твір:
(голосувати можуть лише зареєстровані)
кількість оцінок — 0
 
Головна сторінка | Про нас | Автори | Художні твори [ Проза Поезія Лімерики] | Рецензії | Статті | Правила користування | Написати редактору
Згенеровано за 1.0689001083374 сек.
Усі права застережено.
Всі права на сайт належать ТОВ «Джерела М»
Авторські права на твори та рецензії належать їх авторам.
Дизайн та програмування KP-design
СУМНО
Аніме та манґа українською Захід-Схід ЛітАкцент - світ сучасної літератури Button_NF.gif Часопис української культури

Що почитати

Історія Європи. Український погляд
Кожен з нас має знати історію власного народу. Бо історія – це його посвідка на проживання на рідній …
Погляд на світ через призму пародії.
«Прометей поміж грудей» – тільки ця провокативна назва збірки чого варта! І це не натяк, це те, про …
День Соборності України
Вітаємо всіх з днем Соборності! Бажаємо нашій державі незламності, непохитності, витримки та величчі! …
Українські традиції та звичаї
Друзі! На сайті “Онлайн Криївка” є дуже цікава добірка книг про українські традиції та звичаї. …